אודות

קרן אביטל הוקמה על שם ברכה ופרופ' שמואל אביטל לעידוד לימודים והוראת המתמטיקה. הקרן הוקמה בשנת 2003 על ידי יהוא אביטל ופרופ' ענת רפאלי, ילדיהם של ברכה ושמואל אביטל ז"ל. הקרן ממשיכה את פועלו של פרופ' אביטל לטיפוח החינוך המתמטי בישראל. במהלך כעשר שנים הקרן העניקה פרסים כספיים למורים בעלי גישות ייחודיות להוראת מתמטיקה שתרמו לעניין ולאהבת המתמטיקה בקרב תלמידים. בשנת 2010 פרופ' נצה מובשוביץ-הדר, תלמידתו של פרופ' שמואל אביטל, יזמה וערכה סדרת הרצאות פופולריות על מתמטיקה, שגם הכנסותיה מוקדשות לקרן. ההחלטות על זוכי הפרסים וניהול הפרסים היה באמצעות המחלקה להוראת המדעים בטכניון.

בשנת 2012 החלט על שינוי הכיוון של הקרן, לכיוון של עידוד של לימודי המתמטיקה והמדעים באופן רחב יותר. במסגרת השינוי הקרן תומכת בפעולות פרויקט "רמזור" אותו יזמה ומנהלת פרופ' נצה מובשוביץ-הדר. הפרויקט מקדם העשרה והשתלמויות למורים מומחים על ידי הכנת מאגר מערכי שיעור להוראת נושאים שונים במתמטיקה. מערכי השיעור יועמדו לרשות קהיליית המורים למתמטיקה ב-5 יחידות על גבי פלטפורמה אינטרנטית ייעודית.

החל משנת 2012 הקרן מעניקה מלגות לימודים לסטודנטים נבחרים משתי אוכלוסיות אשר על פי תפישת הקרן אינן נחשפות די ללימודי המתמטיקה והמדעים. בשנים האחרונות נתנה הקרן מענקים לסטודנטים חוזרים בשאלה (אשר למדו קודם לכן במסגרות החינוך של המגזר החרדי). המענקים ניתנו דרך עמותת ה.ל.ל.

אפשר להתקשר עם הקרן  באי-מייל:  Avital.Fund@gmail.com